خدمات طرح توجیهی

طرح توجیهی به یک گزارش مستند و قابل اجرا اطلاق می شود، که تمامی جنبه های طرح مورد بحث را نقد، و تحلیل های آماری آن را مورد بررسی قرار می دهد، و یک گزارش کامل و جامع از موضوع مورد نظر در اختیار متقاضیان قرار می دهد.  خدمات طرح توجیهی برای مشاغل مختلف، در ابتدا با بررسی بازار های داخلی و میزان عرضه و تقاضا برای محصول و یا خدمات مورد بررسی، اطلاعات بدست آمده را مورد تجزیه و تحلیل قرار میدهند و با مطالعه بازار و توجیح پذیری فنی، یک گزارش کلی از بازار عرضه و تقاضا تحت عنوان یک طرح توجیهی ارائه می دهند، و در اختیار صاحبان طرح مربوطه قرار می دهند.

images?q=tbn:ANd9GcQqatZ2SupKvzNc_vWy8k9doVOJdPrE-wm_oaajBRzCu0II0r4sLQ&s

بنابراین می توان گفت طرح توجیهی به یک گزارش کامل از بازار خرید و فروش و سود و زیان یک طرح پژوهشی است، که به منظور گرفتن تسهیلات از بانک ها تنظیم می شود. اگر بخواهیم سر فصل های یک طرح توجیهی را مورد نقد و بررسی قرار دهیم به ترتیب با معرفی محصول، شرح کامل فرایند تولید، امکان سنجی بازار و بررسی جنبه های اقتصادی آن و در نهایت برآورد های مالی از آن بر می خوریم، که اطلاعات بسیار مناسبی از آینده ی طرح مورد نظر را به کاربران ارائه می دهند.

images?q=tbn:ANd9GcSDkLOy7kq3SQDPD2HWBoPxwJt1lGtq2A4-elZs4ie7A3bZDFkc&s

یکی از موثر ترین روش ها برای ورود به بازار هدف مورد نظر، داشتن اطلاعات جامع و کامل از آن صنف مورد نظر است. شرکت های بسیاری هستند که با ارائه طرح توجیهی به یاری بسیاری از مشاغل آمده اند، و تا حدود بسیار زیادی به این موسسات مشاوره می دهند. استفاده از یک طرح توجیهی جامع برای شروع یک کسب و کار جدید، یا بررسی یک ایده جدید بسیار با اهمیت خواهد بود مانند خدمات طرح توجیهی بانک برون مرزی، زیرا با هزینه بسیار پایین تر از پیاده سازی یک طرح بزرگ صنعتی، آینده آن را پیش روی مخاطبانش می گذارد. در دست داشتن و ارائه یک طرح توجیهی کارآمد اولین گام برای شروع یک فعالیت اقتصادی است، که با استفاده از آن می توان صاحبان سرمایه، شرکای کاری و بانک ها را با استفاده از آن توجیح نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *